10 موردی که به اشتباه در مورد پیمان شکنی و خیانت فکر می‌کنیم!

بیش از 50 درصد ازدواج‌ها می‌توانند از خیانت جان سالم به در ببرند ...
19 خرداد 1402
10 موردی که به اشتباه در مورد پیمان شکنی و خیانت فکر می‌کنیم! نوشته‌ی
سایلایف, مائده سادات ثابت قلم
| 1 اظهار نظر

 

مقدمه

وقتی مردم متوجه خیانت می‌شوند، اغلب در مورد اینکه چرا چنین اتفاقی می‌افتد انواع فرضیات را مطرح می‌کنند. شاید برای خودتان هم پیش‌آمده باشد که با شنیدن داستان خیانت در زندگی زناشویی یکی از اطرافیان یا دوستانتان حدس‌هایی درباره‌ی چرایی این اتفاق زده باشید، اما حقیقت این است که تحقیقات بسیاری از این فرضیه‌ها را تأیید نمی‌کند. در این مقاله می‌خواهیم به این موضوع بپردازیم که در ذهن عموم افراد چه باورهای اشتباهی درباره‌ی چرایی پدیده‌ی پیمان‌شکنی زناشویی وجود دارد؟


فضای مجازی چه بلایی بر سر رابطه ی همسری شما می‌آورد؟

گوشی هوشمند و فضای مجازی رقیب‌های عشقی حسودی هستند. برای فهمیدن این موضوع مقاله زیر را بخوانید. 

همین الان کلیک کنید!!

خیانت

1. همه ی افرادی که خیانت می‌کنند از اول این‌کاره بوده‌‌اند، آب نمی‌دیدند وگرنه شناگران ماهری بوده‌اند!

در واقع، اکثر اوقات، یک رابطه‌ی خارج از چارچوب برای افرادی اتفاق می‌افتد که قصدی برای ایجاد آن نداشته‌اند. این به‌ویژه در مواردی صادق است که همسر فقط با یک نفر وارد رابطه شده باشد. روابط اغلب به‌صورت دوستی آغاز می‌شود، به دنبال آن صمیمیت و وابستگی می‌آید و سپس ممکن است به یک پیمان‌شکنی تمام‌عیار تبدیل شود.

2. بیشتر مردم فردی جوان‌تر یا جذاب‌تر را به همسر خود ترجیح می‌دهند.

شاید در برخی موارد این‌طور باشد؛ اما طبق تجربه الزاماً فردی که به همسر ترجیح داده شده جوان‌تر، ثروتمندتر یا جذاب‌تر از او نیست!

3. اگر خیانت اتفاق بیفتد فاتحه‌ی زندگی مشترک خوانده است.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید بیش از 50 درصد ازدواج‌ها می‌توانند از خیانت جان سالم به در ببرند. بسیاری از زوج‌ها وقتی متوجه می‌شوند که می‌توانند پس از وقوع خیانت با هم بمانند، متعجب می‌شوند، اگرچه ممکن است این رابطه در آینده به دلیل مسائل دیگر به هم بخورد.

4. توبه‌ی گرگ مرگ است.

درست است که برخی از افراد خیانت را تکرار کرده‌اند، اما بسیاری از خیانت‌ها نیز تنها یک‌بار اتفاق افتاده. طبق پژوهش‌های مشاوران خانواده اتفاقاتی که پس از پیمان‌شکنی رخ می‌دهد می‌تواند یک ازدواج را در مسیر ثبات قرار دهد یا آن را از باتلاق بیرون بیاورد، البته درصورتی‌که زوج مسیر جدیدی را در پیش بگیرند و سعی در برطرف‌کردن اشتباهات ارتباطی خود داشته باشند، هر یک سهم خود را از مشکلات بپذیرند و بخواهند روندهای معیوب گذشته را تغییر دهند. همچنین مهم است که پس از پایان رابطه‌ی خارج از چارچوب، فردی که خیانت کرده کاملاً صادق و شفاف باشد تا اعتماد به رابطه برگردد.

خیانت

5. حتماً مشکلی در زندگی زناشویی وجود داشته که خیانت اتفاق افتاده.

حقیقت این است كه هر ازدواجی چالش‌ها و مشکلات مخصوص به خودش را دارد. مشکلات ممکن است منعکس‌کننده‌ی این باشد که زوجين نمی‌دانند چگونه برای بهبود مسائل خود اقدامات مناسبی انجام دهند. پس فقط به این دلیل که در زندگی زناشویی‌تان مشکلاتی دارید، اقدام به خیانت توجیه نمی‌شود.

6. همه ی خیانت‌ها به‌خاطر مسائل جنسی اتفاق می‌افتد.

در واقعیت، بسیاری از موارد پیمان‌شکنی زناشو یی از آنجا شروع می‌شود که یکی از همسران به دنبال ارتباط عاطفی با شخص دیگری بوده. گاهی اوقات، ماجرا تا آنجا پیش می‌رود که احساس نزدیکی عاطفی به صمیمیت فیزیکی منجر می‌شود، اما برقراری رابطه‌ی جنسی هدف اصلی از شروع ارتباط نبوده.

7. اگر رابطه ی جنسی وجود نداشته باشد، خیانتی اتفاق نیفتاده.

بسیاری از پیمان‌شکنی‌ها بدون برقراری هیچ رابطه‌ی جنسی اتفاق می‌افتد. آیا این که نصف شب بیدار بمانید و به یک هم‌کلاسی قدیمی در مورد صمیمی‌ترین افکارتان پیامک بفرستید خیانت است؟ شخصی که این کار را انجام می‌دهد ممکن است آن را خیانت تلقی نکند، اما مطمئن باشید که شریک زندگی او این‌گونه فکر می‌کند! وقتی احساسات صمیمانه‌ی خود را به کسی جز همسرتان می‌گویید، این نوعی خیانت است!

8. خیانت در واقع هرگز فقط مربوط به رابطه ی جنسی نیست. مربوط به سایر مسائل زناشویی است.

شاید از خواندن این مورد تعجب کرده باشید، اما همان‌طور که این یک اشتباه است که همه‌ی خیانت‌ها فقط مربوط به رابطه‌ی جنسی است، این هم یک اشتباه است که همه‌ی خیانت‌ها به دلیل برطرف‌نشدن نیازهای عاطفی است. برای برخی از افراد - نه اکثریت - یک رابطه‌ی خارج از چارچوب فقط برای خوشگذرانی اتفاق می‌افتد.

9. اکثر افرادی که روابط فرا زناشویی دارند از ازدواج خود ناراضی هستند.

در نظرسنجی‌هایی که از افراد پیمان‌شکن پرسیده شد «آیا می‌خواهند ازدواج خود را ترک کنند؟»، اکثر آن‌ها پاسخ منفی دادند. بسیاری از افرادی که دارای روابط نامشروع هستند، ازدواج خود را رضایت‌بخش ارزیابی می‌کنند!

10. هنگامی که یک رابطه ی فرا زناشویی افشا می‌شود، حتی اگر زن و شوهر با هم بمانند، هرگز نمی‌توانند دوباره با هم خوشحال باشند.

مردم در مورد پیمان‌شکنی اتفاق افتاده در زندگی‌شان به‌ندرت با دوستان و همسایگان خود صحبت می‌کنند، به همین دلیل است که شما به‌ندرت داستان‌های عبور موفقیت‌آمیز از پیمان‌شکنی زناشویی را می‌شنوید. اما بسیاری از زوج‌ها می‌توانند یاد بگیرند که ازدواج خود را با موفقیت بازسازی کنند. حتی برخی می‌گویند رابطه‌ی آنها بعد از خیانت قوی‌تر از قبل شده است.

خیانت

کلام پایانی

تمایز واقعیت‌ها از داستان و افسانه درباره‌ی خیانت می‌تواند به زوجین کمک کند تا درک دقیق‌تری از نحوه‌ی وقوع پیمان‌شکنی و آنچه می‌توانند برای جلوگیری از آن انجام دهند به دست آورند. در واقع برای کسانی که تجربه‌ی پیمان‌شکنی را در زندگی زناشویی‌شان داشته‎‎‌اند، دانستن حقیقت ابزاری قدرتمند برای کمک به بهبودی و عبور از این واقعه است. اگر این مطلب برایتان مفید بود حتما این مطلب 10 مسئله که قبل از ازدواج باید درباره‌ی خود و دیگری بدانیم هم کمک کننده خواهد بود.

برگرفته از:

bettermarriages.org

دسته بندی: تعارض
اشتراک گذاری مقاله
جدیدترین مقالات
Your Dynamic Snippet will be displayed here... This message is displayed because you did not provided both a filter and a template to use.

پیشنهاد می‌شود بخوانید!

Dynamic Snippet شما در اینجا نمایش داده می;شود... این پیام به این دلیل نمایش داده میشود که هم فیلتر و هم یک الگو برای استفاده ارائه نکردهاید.

ارسال دیدگاه

ورود به سیستم یک نظر بنویسید

چطور می تونیم کمکتون کنیم؟